להרחיקם מהמסכים: מנפלאותיו של חוג אומנות לילדים בירושלים

מתגוררים בעיר הבירה? מעוניינים לרשום את הנסיך או הנסיכה לפעילות כלשהי, אבל מתקשים בבחירה? יתכן וחוג אומנות לילדים בירושלים מטעם המנהל הקהילתי גינות העיר הוא בדיוק הפעילות שאתם מחפשים! 

ניתן למנות כיום אינספור מועדונים ומתנ"סים המציעים מבחר עצום של חוגים וסדנאות לילדים, מה שמעמיד את ההורים בפני דילמה לא פשוטה, היות ובהיבט המעשי והכלכלי בלתי אפשרי לרשום את הילד ליותר מפעילות אחת או שתיים, ובפרט אם המשפחה מונה מספר ילדים. 

מציאות זו מאלצת את ההורים לברור כל חוג ביתר קפדנות, תוך התמקדות בערך המוסף הטמון בכול אחד מהם לקידומו של הילד מבחינה פרקטית. המציאות מלמדת שמרבית ההורים נוטים להעדיף פעילויות עם אופי ספורטיבי או חוגים לפיתוח החשיבה הלוגית על פני פעילויות יצירה לילדים.

פעילות המסייעת משמעותית להתפתחות המוחית של הילדים

בהשוואה לחוגים אחרים, חוג אומנות לילדים בירושלים עשוי להיתפש בקרב שיעור לא מבוטל מההורים כפעילות נחמדה שיש בה בכדי להעסיקם בקונספט של בייביסיטינג ולהרחיקם ולו במעט מהמסכים, תוך שחרור האנרגיות האצורות בתוכם. 

חוג אומנות לילדים בירושלים

אין עוררין על כך שילדים מטבעם אוהבים לצייר, לצבוע, לגזור, להדביק, וליצור דברים, תוך עשיית שימוש בחומרים שונים. אלא שמרבית מההורים אינם מודעים לכך שיש בפעילות הזו בכדי לתרום משמעותית להתפתחות המוחית שלהם, כמו גם לפיתוח כישוריהם הקוגניטיביים, השכליים, הנפשיים, הרגשיים והחברתיים. 

ממחקרים בתחום עולה כי פעילויות דוגמת חוג ציור או חוג פיסול לילדים מהוות חלק חיוני בהתפתחותם, ומסייעות להם לחשוב מחוץ לקופסה במהלך ההתמודדות מול בעיות, קשיים ואתגרים הנקרים בדרכם, זאת באמצעות הגעה לפתרונות יצירתיים, מקוריים וחדשנים.

חוג אומנות משולבת בהדרכתה של נעמה אפרתי

מיותר לציין כי הילדים עושים שימוש בכישורים הללו גם בבגרותם, כשהדבר בא לביטוי בהישגים מרשימים במכלול תחומים והיבטים. אז במידה והנכם תרים אחר חוג אומנות לילדים בירושלים, כדאי שתדעו שאחד מהחוגים המומלצים ביותר הוא "חוג אומנות משולבת" בהדרכתה של נעמה אפרתי. החוג הנו מטעם המנהל הקהילתי גינות העיר ומתקיים בשלוחת בית יהודית שברחוב עמק הרפאים 12. 

הפעילות מחולקת לשתי קבוצות גיל (כיתות א'-ב' וכיתות ג'-ה'), ובמהלכה לומדים הילדים להשתמש במגוון חומרי גלם שונים, כגון חמר, צבעי מים, צבעי שמן, צבעי גואש, צבעי חלון לקישוט חלונות דקורטיבי, צבעי אקריליק שניתן באמצעותם לצייר גם על בגדים וכן הלאה. בסדנה מתנסים הילדים בעבודה עם מכחול, פיסול בחמר, ערבוב צבעים, הרכב של חומרים, ולומדים ליצור ולקשט פסלים, אריחי קרמיקה, כדים, פמוטים, מוביילים, תכשיטים בעבודת יד ועוד.