לבשל בכיף עם השף

חוג בישול לילדים בירושלים

 

כיתות

יום

שעה

מרכז

מחיר

רישום לחוג

א-ב

שני

16:30-18:00

בית יהודית

220 ש"ח לרישום
ג-ה שני 18:00-19:30 בית יהודית 220 ש"ח לרישום

חוג בישול לילדים בירושלים

ירושלמים? מעוניינים לרשום הילד או הילדה לפעילות חווייתית ומהנה במיוחד, כזו שיש בה גם ערך מוסף? יתכן וחוג בישול ואפייה הוא בדיוק הפעילות שאתם מחפשים! מבית המנהל הקהילתי גינות העיר מציינים כי סדנאות בישול לילדים נתפשות בקרב רבים מההורים כפעילויות נחמדות שנועדו בעיקר להעביר להם את הזמן. 

אלא שמעבר להרחקתם מהמסכים ולהקניית מיומנויות בסיסיות שיכולות לסייע להם בפיתוח כישורים קולינריים מרשימים בהמשך החיים, מחקרים שנעשו בתחום הראו כי ילדים בגילאים צעירים אשר השתתפו בחוגים וסדנאות בישול, היו פתוחים יותר להתנסות במזונות טריים ובריאים המכילים ערכים חיוניים דוגמת ויטמינים, מינרלים, חלבונים איכותיים וסיבים תזונתיים, ובמקביל אף למדו להימנע ממאכלים ארוזים וחטיפים מעובדים.

פיתוח מיומנויות וכישורי חיים בסדנת בישול לילדים בי"ם

אחד הדברים שמייחדים את חוג בישול ואפייה ביחס לחוגים אחרים לילדים, נעוץ בעצם כך שהוא מערב את כל החושים. להבדיל מסדנאות הבישול למבוגרים שמתמקדות בהקניית הפרקטיקה המעשית, סדנאות אפייה לילדים מאפשרות להם להתנסות באופן חווייתי במגוון סוגים של חומרים, מרקמים, טעמים וריחות שונים. כמו כן, הבישול כרוך במיומנות ידנית רבה, החל מחיתוך ולישה ועד לערבוב ומזיגת רכיבים. 

הפעולות הללו מסייעות בפיתוח המיומנויות המוטוריות העדינות של הילדים, החיוניות לכתיבה ולמשימות נוספות הדורשות דיוק בתנועות הידיים. מעבר לכך, סדנאות הבישול מגבירות את הדמיון והיצירתיות בקרב ילדים ומעודדות אותם לתת דרור לקול האישי שלהם ולבטא את עצמם בדרך ייחודית, תוך עשיית שימוש ברכיבים שונים.

לבשל בכיף עם רונן השף

בהקשר זה, חשוב להבהיר שהיצירתיות במטבח מסייעת לילדים בהמשך הדרך בהתמודדות נכונה מול מכשולים ואתגרים כאלו ואחרים, תוך פתרון בעיות באופן הדורש חשיבה מחוץ לקופסה. חוג בישול ואפייה משפר את כישוריהם המדעיים והמתמטיים של הילדים, שכן הוא כרוך במדידה ושקילת רכיבים, כמו גם הבנת התגובות הכימיות הלכה למעשה בין החומרים השונים. 

במהלך הסדנה רוכשים הילדים ביטחון עצמי, עצמאות, תחושת הישגיות, וכן כישורי חיים (כגון התנהלות כלכלית נבונה) וכישורים חברתיים, זאת באמצעות אינטראקציה נכונה ושיתוף פעולה עם אחרים. 

אז במידה והנכם תרים אחר חוג בישול ואפייה לילדים בירושלים, המנהל הקהילתי מזמין אתכם להגיע עם בנכםבתכם לשלוחת בית יהודית ולהתרשם מהחוג "לבשל בכיף עם השף". מדובר בחוויה קולינרית סוחפת, בהדרכתו של השף רונן אביחיל. החוג מותאם לכיתות א-ו ומתקיים בימי שני בין השעות 17:00-18:30.