חוג קפאורה למבוגרים

חוג קפאורה למבוגרים מתקיים בבית יהודית, רחוב עמק רפאים י"ם בימי א' בין 20:00-20:30. עלות החוג 200 ש"ח.

מנחה: ז'אן קלוד דנון. מורה ברזילאי מוסמך, בוגר סמינר הקיבוצים לחינוך עם תעודת הוראה בתנועה ומחול, בוגר מכון וינגייט ובעל ניסיון רב בהנחיית ילדים ומבוגרים. משתייך למרכז הישראלי לקפוארה.

לרישום לחוג

קצת על חוג קפוארה

קפוארה היא אומנות לחימה ברזילאית המשלבת טכניקת לחימה עם מוזיקה, ריקוד ונגינה בכלים מסורתיים כגון ברימבאו, אגוגו אשר מובילים את התנועות. הקפוארה התפתחה בברזיל, שמקורה במסורות שהובאו על פני האוקיינוס האטלנטי על ידי אפריקאים משועבדים וניזונה מהרצון הבוער לחופש.

האימון נעשה במעגל קבוצתי אשר במרכזו נמצאים שני לוחמים אשר משתמשים בתנועות מלחמה ומסביבם חבריהם לקבוצה מנגנים. קפוארה היא אומנות מרובת סגנונות ודרגות אשר נלמדות בקצב אישי וכמו באומנויות אחרות ישנו סולם התקדמות וחגורות בצבעי דרגה שונים. 

חוג קפוארה למבוגרים

הקפוארה היא אמנות לחימה עם מעטפת רחבה של יתרונות, החל מפעילות אירובית לפיתוח ועיצוב הגוף, שיפור הזריזות וזמן התגובה, דרך פעילות לחיזוק הגמישות, השרירים וסיבולת לב - ריאה, וכלה בחיזוק הביטחון העצמי, הפגת מתחים ושיפור החיוניות והתחושה הכללית. 

הקפוארה מתאימה לכל הגילאים, ובפרט כפעילות שיקומית לאחר פציעה או חולי שבגינם נדרשת עבודה גופנית לחידוש תנועת הגוף והגדלת טווח התנועה. אחד המקומות שבהם מומלץ להירשם לחוגי קפוארה בירושלים הוא המינהל הקהילתי גינות העיר. 

יתרונות

  1. גמישות ואיזון מוגברת: לקפוארה יש סט קבוע של מהלכים וטכניקות. עם זאת, יש הרבה מקום לחדשנות ולמגוון בהתאם לרמת המיומנות שלך. 
  2. ירידה במשקל: בחור בעל מבנה גוף ממוצע יכול לשרוף 766 קלוריות בשעה. אם ירידה במשקל היא אחת המטרות שלך, אז חוג קפאורה בשבילך.
  3. פתוח לתרבות חדשה: אתה לומד לנגן מוזיקה, לשיר, לרקוד ולדבר בשפה זרה. אתה נכנס לכושר באמצעות שילוב של התנגדות ותרגילי אירובי.
  4. יתרון חברתי: הרבה מהמשתתפים לעתים קרובות חוגגים ואף יוצאים לטיולים
  5. הפגת מתחים: הקפוארה מאפשרת תנועות זורמות כמו אירובי, אימון כזה יכול לשחרר אנדורפינים ולהפחית את רמות הקורטיזול כדי להילחם במתח ולתת לך נפש וגוף בריאים.
  6. סיבולת: רוב מהלכי הקפוארה דורשים נשיאת משקל לכל הכיוונים אשר ממריצה את הלב וכלי הדם ובכך מגדילה את הסיבולת בביצוע פעילויות גופניות אחרות בטווח הארוך.
  7. ביטחון עצמי: לאחר כל אימון, תחושו את האנדורפינים במוח שיכולים לבנות את הביטחון שאתה צריך כשאתה מתמודד יום יום. 
  8. ניידות: רוב הבעיות הבריאותיות נובעות מחוסר תנועה. הקפוארה מאפשרת תרגול של מספר רב של קבוצות שרירים ובכל עיקול, פיתול וסיבוב, היא גם עוזרת לשחרר את המפרקים. זה מאפשר לגוף להתמודד עם פעילויות מאומצות יומיומיות ולמנוע ממנו להתבלות כל כך מהר, מה שבסופו של דבר יוביל לחיים ארוכים ופרודוקטיביים בהרבה.