מחפשים פעילות לשיפור איכות חייכם? זה הזמן להצטרף לחוג טאי צ'י בירושלים

מתגוררים בעיר הבירה או סביבותיה? מחפשים פעילות שיכולה להוביל לשיפור משמעותי באיכות החיים שלכם? זה הזמן להצטרף לחוג טאי צ'י בירושלים שמתקיים במינהל הקהילתי גינות העיר בשיתוף המרכז הישראלי לטאי צ'י. המרכז הישראלי לטאי צ'י נוסד לפני למעלה משלושה עשורים, והוא נחשב בשנים האחרונות לוותיק והגדול בישראל ללימודי אמנויות לחימה רכות.

שיעורי טאי צי מועברים במנהל הקהילתי על ידי צוות של מדריכים מוסמכים ומקצועיים, בהם ד"ר ראובן זריצקי, רופא מומחה ברפואת משפחה בקופת חולים כללית ובעל תעודת הסמכה מטעם מכון וינגייט. מהמינהל הקהילתי מציינים כי הטאי צ'י צ'ואן (או בקיצור "טאי צ'י") הנה אמנות לחימה סינית הנמנית בקטגוריית אמנויות הלחימה הפנימיות הרכות. 

מה זה בעצם טאי צ'י? 

מעט רקע לאלו השוקלים להצטרף לחוג טאי צ'י בירושלים: מדובר בטכניקה שפותחה מלכתחילה למטרות הגנה עצמית ולחימה מעשית. יחד עם זאת, רבים מהמתאמנים מתרגלים כיום את השיטה בעיקר למטרות בריאותיות. מקורותיה של הטאי צ'י אמנם אינם ידועים בוודאות, אך האמונה הרווחת היא שהטכניקה התפתחה המאה ה- 16 באזור הכפר צ'ן שבסין ממספר סגנונות לחימה שהיו קיימים דאז. 

אמנות הטאי צ'י מבוססת על עקרונות פילוסופיית היין-והיאנג והרפואה הסינית, והיא מורכבת מרצף תנועות מעגליות והרמוניות המתורגלות בסדרות של תבניות קבועות (קאטות) בקצב אחיד, תוך שהשרירים הנם רפויים (טונוס שרירים נמוך) והמחשבה ממוקדת, כשכול תנועה טומנת באמתחתה מכלול לא מבוטל של יישומים לחימתיים, כמו גם כאמור השלכות בריאותיות.

טאי צ'י

מעטפת של יתרונות בהיבט הבריאותי, הקוגניטיבי והנפשי 

תרגול הטאי צ'י כרוך בעבודה קוגניטיבית ודורש לכול אורכו את מיקוד המחשבה. ממחקרים רבים שנעשו בתחום עולה כי תרגול עקבי מחזק במרוצת הזמן את היציבה, את מבנה השלד והשרירים, וכן את האיברים הפנימיים ושיווי המשקל. 

יתרה מכך, התרגול מווסת את ערכי לחץ הדם, מה שתורם להפחתת הסיכון להתפתחות מחלות לב וכלי דם. התרגול משפר גם את תנועתיות המפרקים וגמישותם ומוביל להקלה על תסמיני דלקות הפרקים. כל אלו מהווים טיעונים מספיק טובים ומוצדקים מדוע כדאי להצטרף דווקא לחוג טאי צ'י בירושלים

אלא שלצד היתרונות בהיבט הבריאותי, ניתן למנות אינספור סגולות נוספות, כמו שיפור הכישורים הקוגניטיביים והמנטליים והרגעת לחצים ומתחים נפשיים. אז במידה והנכם עדיין תרים אחר חוגים בירושלים, מהמינהל הקהילתי מזמינים אתכם להגיע ולהתרשם.