חוג התעמלות קרקע: גמישות כוח וכישורי חיים

במידה והנכם מתגוררים בעיר הקודש וסביבותיה ושוקלים לרשום את הפשוש או הפשושית לפעילות חווייתית שהנה מאתגרת ומהנה ובו זמנית גם כזו שמצליחה לנתק אותם ממסכי הטלוויזיה, המחשב והסמארטפון, יתכן וחוג התעמלות קרקע בירושלים הוא בדיוק הפעילות שאתם מחפשים! 

מעבר לעובדה שהתעמלות קרקע נחשבת לאחד מענפי הספורט האומנותיים החינניים והאסתטיים ביותר, האימונים משפרים את היכולות המוטוריות וההתמצאות במרחב, ומחזקים את היציבה, הגוף המשקל. 

בחוג התעמלות קרקע ישנה התמקדות על פיתוח הכוח והגמישות, שכן חיזוק והגמשת השרירים, תוך כדי שליטה בכוח השרירים, הם שני פרמטרים ההכרחיים לביצוע מכלול רחב של תרגילים שונים בדייקנות וחינניות. עם הזמן, כשהמתאמנים רוכשים את יכולת השליטה בתנועות גופם, היציבה ושיווי המשקל משתפרים אוטומטית.

אחריות, נחישות, מחויבות ומשמעת עצמית

אין עוררין על כך שתרגילי האקרובטיקה, דוגמת סלטות, גלגלונים ועמידות ידיים, נחשבים לשיאה של ההתעמלות האומנותית. יחד עם זאת, כל תרגיל אקרובטי דורש שליטה, דיוק, תשומת לב, שיווי משקל, מיומנות גבוהה והתארגנות במרחב. 

חוג התעמלות קרקע מאפשר לילדים להיחשף ליכולותיהם הגופניות ולשכללן, תוך כדי הגעה לרמת ביצועים הפורצים את גבולות הדמיון. מעבר לתועלות המתייחסות להיבט הפיזי, התעמלות קרקע לילדים מעניקה להם גם מיומנויות וכישורי חיים, שהופכים לחלק משגרת חייהם ומתלווים אליהם כאנשים בוגרים. 

רשימת הכישורים שמתפתחים בקרב הילדים במהלך השתתפותם באימונים כוללת אחריות, נחישות, מחויבות ומשמעת עצמית. כמו כן לומדים הילדים שהגעה להישגים מותנית בעבודה קשה, התמדה, סבלנות ועקביות, ולא פעם אף דחיית סיפוקים.

הטמעת התפישה שהכישלון מהווה הזדמנות לצמיחה

חוג התעמלות קרקע מטפח בקרב הילדים הערכה עצמית בריאה וביטחון עצמי גבוה, ובפרט כשהם מצליחים ליישם אלמנטים חדשים שבעבר נכשלו בביצועם ואו חששו לנסות.

בתוך כך, מוטמעת בהם התפישה שהכישלון מהווה הזדמנות לצמיחה, וככזה הוא משמש כשלב חיוני בדרך אל ההצלחה. בנוסף לכול אלו, ההשתתפות בחוג ועבודת הצוות תורמת משמעותית להתפתחות הילדים מהבחינה החברתית וחידוד החשיבות של רעות הדדית.

אז במידה והחלטתם לצרף את הפשוש/ית לחוג התעמלות קרקע לילדים בירושלים, שהרי אחד מהמקומות המומלצים ביותר הוא המינהל הקהילתי גינות העיר. החוגים מתקיימים בחלוקה לפי גילאים ומועברים בהנחייתם של מאמנים מקצועיים מבית הסטודיו להתעמלות ותנועה "פליק פלאק", מהוותיקים בענפי הספורט.

חוג התעמלות קרקע לילדים בירושלים