חוג מחול ישראלי

חוג מחול בסטודיו למחול אמנותי

תוך הנחלת אהבת המחול, בחוג מחול נלמד להכיר את עולם המחול על סגנונותיו השונים, נחזק את היציבות,

נפתח את חוש הקצב והדמיון ויכולת הביטוי העצמי באמצעות חוויה רגשית ואסתטית. בהנחיית: "הורה ירושלים"

גיל

יום

שעות

מחיר לחודש

קישור לרישום

טרום חובה-כיתה א' ראשון 16:30-17:30 210 ש"ח להרשמה
כיתות ב'-ג' ראשון ורביעי 17:30-18:30 290 ש"ח
לפעמיים בשבוע
להרשמה

 

חוג מחול ישראלי לילדים

מנפלאותיו של חוג מחול לגוף ולנפש

נמאס לכם לשרוף שעות מול הטלוויזיה והסמארטפון? תרים אחר פעילות שטמונים בה יתרונות רבים? כדאי שתשקלו להצטרף לחוג מחול! להבדיל בניגוד מאמנויות אחרות, מחול הוא אמנות עתיקת יומין חוצה תרבויות, גבולות, עמים וגילאים. כמקבץ תנועות המשולב במנגינה, מסב הריקוד הנאה רבה ומהווה כמעין הפוגה קצרה ממירוץ החיים. 

יחד עם זאת, מעבר להנאה שבדבר, פעילות זו אוצרת בתוכה אינספור יתרונות לגוף ולנפש. כפעילות ספורטיבית מואצת, ממריץ המחול את פעילותו של הלב ומוביל לשרשרת תהליכים בגוף. מאמצי הלב גורמים להזרמת החמצן לשרירים, ויסות לחץ הדם, שיפור סיבולת לב ריאה, שריפת קלוריות והפחתת שיעורי הכולסטרול בדם. יתרה מכך, במהלך הריקוד מופעלים שרירים רבים, לרבות אלו שאיננו נוהגים להשתמש בהם בחיי היומיום.

שיפור הכישורים הקוגניטיביים והחברתיים

הריקוד מוביל לחיזוק שרירי הגוף ולשיפור שווי המשקל והיציבה. מעבר להיבט הפיזי, הוכיחו מחקרים שנערכו בתחום שהצורך בקואורדינציה ותיאום בין תנועות איברי הגוף לבין המוזיקה, תוך כדי שמירה על המקצב, כמו גם אילוץ המוח לזכור את רצף התנועות. כל אלו משפרים את הכישורים הקוגניטיביים באופן משמעותי, ולפיכך ממליצים רופאים רבים לבני הגיל השלישי להירשם לחוג מחול להפחתת הסיכון להתפתחות של דמנציה. 

בנוסף, המחול מפתח, בין היתר, גם את הכישורים החברתיים, בכול שכבות הגיל ובכול הסגנונות, בין אם בבלט קלאסי לגיל הרך, ריקודי היפ הופ לבני הנוער, ריקודי עם למבוגרים או זומבה גולד לגיל הזהב. בהיותו חלק מקבוצה, נדרש הרקדן להתאים את עצמו אל שאר הרקדנים, תוך שהוא קשוב לתנועותיהם, מה שמחזק אינטראקציה בין אישית וקשרים חברתיים.

מבלט ועד זומבה גולד

במידה והנכם מתגוררים בירושלים או סביבותיה ותרים אחר חוג מחול עבורכם ואו ילדיכם, שהרי אחד מהמקומות המומלצים ביותר הנו המינהל הקהילתי גינות העיר. למינהל הקהילתי יש כיום ארבע שלוחות פעילות (בית יהודית, מרכז קהילתי מרחב ניות, מרכז קהילתי רחביה ומרכז קהילתי קטמון), והוא מציע מגוון רחב של חוגי מחול לכלל הגילאים. 

בבית יהודית לדוגמה, תוכלו למצוא כמה חוגי בלט קלאסי, מודרני ואמנותי בחלוקה לקבוצות גיל שונות בהדרכת juliart. הפעילות שמה דגש רב על גמישות, קואורדינציה, מהירות, כוח ושיווי משקל ומהווה הכנה מעולה לכול סוגי המחול. 

ברשימת חוגי מחול המתקיימים במינהל הקהילתי ניתן למנות גם היפ הופ ומחול ישראלי לילדים ובני נוער בהנחיית הורה ירושלים, ריקודי עם ישראליים לנשים וריקודי זומבה גולד לבני גיל הזהב.

חוג מחול ישראלי והיפ הופ