לנתק אותם מהמסכים: כל מה שלא ידעתם על פעילות יצירה לילדים

בעידן הנוכחי ישנם לא מעט מועדונים וארגונים המציעים אינספור חוגים ופעילויות לילדים, כך שההורים נאלצים לעמוד בפני דילמה קשה, שהרי מבחינה מעשית לא ניתן לרשום את הילד ליותר מחוג או שניים, ובפרט כשמדובר במשפחה עם מספר ילדים. 

על רקע מציאות זו נדרשים ההורים לברור ביתר קפדנות את החוג אליו יישלחו את בנם ואו ביתם, כשהשיקול המנחה אותם מתמקד בערך המוסף הטמון בחוג הספציפי ועד כמה יש בו כדי לקדם את הילד באופן מעשי. פעילויות יצירה לילדים ומתנתקים מהמסכים

כך קורה שחלק גדול מההורים נוטה לבחור עבור ילדיו פעילויות בעלות אופי ספורטיבי לצורך שיפור יכולותיהם הגופניות, או לחלופין חוגים דוגמת מחשבים ומדעים לפיתוח החשיבה הלוגית, בעוד שפעילות יצירה לילדים נתפשת כפעילות נחמדה כדי להעסיקם ולהעביר להם את הזמן.

תרומה לפיתוח יכולותיהם הקוגניטיביות, הרגשיות והחברתיות של הילדים

ילדים, מטבע הדברים, אוהבים מאוד לעסוק בפעילות יצירה. מה שהורים רבים אינם יודעים הוא שמעבר לתרומתה של פעילות יצירה לילדים להרחקתם ולו במעט מהמסכים, יש בה בכדי לקדם משמעותית את ההתפתחות המוחית שלהם, את היצירתיות, האינטואיציה, כמו גם יכולותיהם הקוגניטיביות, הרגשיות והחברתיות. 

מחקרים שנעשו בתחום הראו כי פעילות יצירה לילדים מסייעת להם ללמוד ולחשוב מחוץ לקופסה, ובתוך כך להגיע לפתרונות מקוריים, יצירתיים וחדשנים. כישורים אלו מתלווים אל הילדים גם בבגרותם ובאים לביטוי בהישגים במגוון רחב של תחומים.

במידה והנכם תושבי ירושלים והסביבה, שהרי אחד מהמקומות בהם מומלץ לרשום את הילד לפעילויות, חוגים וסדנאות יצירה הוא המנהל הקהילתי גינות העיר.

חשיפה לעולם המופלא של האומנות, למושגים, לסגנונות השונים

אנשי הצוות המקצועי מבית המינהל הקהילתי גינות העיר מסבירים כי פעילות יצירה לילדים מהווה תחום נרחב, שבתוכו הם נחשפים לעולם המופלא של האומנות, למושגים, לסגנונות השונים ולהיסטוריה העומדת מאחוריה. 

הם לומדים גם לעשות שימוש במגוון רחב של חומרי גלם, כגון חמר מסוגים ובצבעים שונים, צבעים לציור דוגמת צבעי מים, שמן וגואש, וכן צבעי חלון לשם יצירת חלונות ויטראז' מרהיבים, צבעי אקריליק שאפשר באמצעותם לצייר על בגדים ועוד. 

היצע הפעילויות העצום שמציע המינהל הקהילתי בשלוחותיו השונות, מסייע להורים לאתר סדנאות יצירה לילדים על פי תחומי העניין של הילדים, הגילאים שלהם והמיקום הגאוגרפי. ברשימת פעילויות היצירה מטעם המינהל הקהילתי נמנים חוגי אמנות משולבת בהדרכתה של נעמה אפרתי, סדנת כד וחומר, חוג אומנות בעץ, חוג ציור ורישום וכן הלאה.