פעילויות לגמלאים בירושלים

פעילויות לגמלאים בירושלים

 

מרכז חברתי לפנאי, תרבות והעשרה למבוגרים בליבה של העיר

מינהל קהילתי-גינות העיר מצוי בלב המושבה הגרמנית ומהווה אבן שואבת למבוגרים מכל קצוות העיר.

התוכניות לבני הגיל השלישי מגוונות וכוללות: קורסי העשרה בנושאים שונים, פעילות גופנית, לימודי שפות, הרצאות, טיולים, פעילות בין דורית, בית קפה לניצולי שואה ועוד

חדש השנה! לבחירתכם, גם פיזית בגינות העיר וגם בזום

מזמינים גם אתכם, להצטרף להצלחה החברתית, התרבותית והקהילתית!!!

למידע והצטרפות:

מאיה שטרן גרינפלד, מנהלת תחום הגיל השלישי, מינהל קהילתי גינות העיר

Gil3@ginothair.org.il

חפשו אותנו גם בפייסבוק "גמלאים ירושלים- פנאי, תרבות והעשרה", לקבלת עדכונים על פעילויות שלנו, מוזמנים להירשם כאן

לתכנית לימודי בוקר אל-גיל לחץ כאן


 

אז יצאתם בשעה טובה לפנסיה, אבל מה עכשיו? במידה והנכם מתגוררים בעיר הבירה או סביבותיה, כדאי שתדעו שקיימות אינספור פעילויות לגמלאים בירושלים בחסות המנהל הקהילתי גינות העיר. תוחלת החיים בישראל היא מהגבוהות בעולם, ומדו"ח שפרסם ארגון הבריאות העולמי עולה כי מבין כל מדינות ה- OECD, אנחנו ממוקמים במקום התשיעי. 

כשהזמן הפנוי הופך לזמן איכות

אלא שגיל הפרישה לפנסיה הוא 63 - 62 בקרב נשים ו- 67 בקרב גברים, כך שרבים מהמבוגרים בגיל הזהב נותרים עם לא מעט זמן פנוי. במידה והייתם רגילים לסדר יום גדוש בעשייה אינטנסיבית ומוצאים את עצמכם מול יומן ריק מפגישות ומטלות, זהו בדיוק הטיימינג הנכון לבחון מחדש את כל התשוקות שהודחקו, להיחשף בפני תחומי עניין חדשים ולהרחיב אופקים.

תכנית "אל גיל" ללימוד, העשרה, עניין וחברה

המנהל הקהילתי גינות העיר מציע, כאמור, מכלול רחב מאוד של פעילויות לגמלאים בירושלים, אם במסגרת תכנית "אל גיל" ללימוד, העשרה, עניין וחברה, ואם במסגרות אחרות דוגמת "התוכניה", "מועדון בוקר בריא", "קפה אירופה" לניצולי שואה, "סיפורי שכונה" ועוד מגוון חוגים לגיל השלישי בתחומי עניין שונים. 

תכנית "אל גיל" נחשבת לתכנית הדגל ונמצאת בליבת העשייה של המנהל הקהילתי. היא פועלת בהצלחה מרובה בבית יהודית ומונה באמתחתה מעטפת ענקית של חוגים ופעילויות, כך שמומלץ לכם להגיע ולהתרשם. לדוגמה, במידה והנכם מתנשפים בעת העלייה במדרגות, חשים שהגוף כבר לא מתפקד כמו פעם, ומעוניינים להיכנס לכושר בהנאה וכיף, זה הזמן להצטרף למגוון פעילויות ספורט עם מיטב המאמנים לחיזוק הגוף.

"התוכניה": מפגשים, סיורים והרצאות לבני הגיל השלישי

רשימת חוגי הספורט כוללת, בין השאר, פילאטיס, פלדנקרייז, יוגה, ריקודי בטן, זומבה גולד, התעמלות למניעת אוסטאופורוזיס, התעמלות על כיסאות ועוד. במסגרת תכנית "אל גיל" תוכלו להתחבר לרשימה ארוכה של קורסים מרתקים ולגלות עולמות חדשים, בין אם ללמוד יהדות מזווית אחרת, להצטרף לסדנה לכתיבת שירים, להתנסות בכתיבה יצירתית, או להתחיל לחלום בספרדית, אנגלית, צרפתית, איטלקית, ערבית ואפילו ביידיש. 

במידה והנכם תרים אחר פעילויות לגמלאים בירושלים המתמקדות בתחום התרבות והפנאי, מרחיבות אופקים וגם מפגישות אתכם חברים חדשים שיש להם עניין משותף, יתכן ו"התוכניה" היא בדיוק הקונספט שאתם מחפשים. מדובר בסדרות של מפגשים, סיורים והרצאות לבני הגיל השלישי, החל מסדרת סיורים בשכונות העיר מזווית אישית, דרך מפגשים עם אמנים בקהילה, וכלה בהרצאות מרתקות על תרבות האסלאם.