טאי צ'י

טאי צ'י

 

יום

שעה

מחיר

מיקום

קישור לרישום

גברים

ראשון ורביעי

20:00-21:30

270 ש"ח בית יהודית לרישום

גמלאים

ראשון (למתחילים)

13:15-14:15

מחירון "אל גיל" בית יהודית לרישום

מחפשים פעילות לבריאות גוף ונפש? הצטרפו עוד היום לחוג טאי צ'י

מחפשים פעילות לבריאות גוף ונפש? אזי אחת מההמלצות הטובות ביותר היא ההצטרפות לחוג טאי צ'י. ממינהל הקהילתי גינות העיר מסבירים שמדובר באמנות לחימה עתיקה המבוססת על עקרונות הפילוסופיה הסינית, המהווה, בין היתר, גם מקור לתורת הרפואה הסינית המסורתית.

מעבר לעובדה שמיליארד וחצי סינים אינם טועים, מחקרים מעידים על כך שבתרגול טאי צ'י יש מעטפת רחבה של יתרונות שונים, החל מוויסות לחץ הדם, וחיזוק שיווי המשקל, דרך עלייה בתפקוד הריאות ושיפור תפקודי הגוף, ועד להרגעת מתחים ומניעת התפתחותן של מגוון מחלות ובעיות שונות כגון מחלות מערכת הנשימה, בעיות שריר- שלד, מחלות לב, מחלות דמנטיות וכן הלאה, כך שבמידה ואתם מתלבטים לאיזה בדיוק חוג להירשם, חוג טאי צ'י למתחילים בירושלים מהווה בחירה מושלמת!

טאי צי ירושלים

טאי צ'י צ'ואן הוא שמה המלא של אמנות הלחימה הסינית הפופולרית המתורגלת הן לצורכי הגנה עצמית והן למטרות בריאותיות, הידועה בקיצור טאי צי. במהלך המאה ה-20 נפוצה אמנות הלחימה ברחבי העולם והפכה לתרגול מקובל בקרב מאות מיליוני בני אדם כשתוך כדי כך עבר הרוב המכריע של המורים ללמד את השיטה בעיקר למטרות בריאות וספורט, ופחות מיישמים האספקטים הלוחמניים של השיטה.

תרגול טאי צ'י

תרגול טאי צי משפר ומחזק את היציבה והגמישות, עוזר לעיצוב הגוף, מפתח שיווי משקל וזריזות, מחדד יכולת ריכוז ומעמיק את יכולת המיקוד השקט והשלווה פנימיים. בנוסף התרגול ממריץ את מחזור הדם בדומה לשיעור עיצוב וחיטוב, משפר את תפקוד האיברים הפנימיים, מחדד את התפקוד העצבי והמתח השרירי, מגמיש ומשחרר את המפרקים, מחזק את מערכת החיסון ומווסת בעיות לחץ דם. תרגול יומי מהווה כלי משוכלל לשמירה על הבריאות. מי שילמד גם את ההיבט הלחימתי של התרגול יקבל יכולות תנועה, מהירות וכוח וגם הבנה טקטית ותגובות במצבי איום.

עושר רוחני

טאי צ'י ידוע בהיותו מעין מדיטציה בתנועה, שכן הוא דורש את מיקוד וריכוז המחשבה בתנועה. אחת מהמטרות המרכזיות של האימון היא לפתוח את המרידיאנים ערוצי האנרגיה בגוף, ולעזור לצ'י לזרום בכל גופנו ולהזין אותו, על ידי איזון רמות היין והיאנג שעוזרים במניעת מחלות גוף ונפש.

בתהליך המדיטציה בעת התרגול, כמו בשיטת ימימה, נפתח חלון לעבודה שכולה מכוונת פנימה לחיזוק הנפש, ליצירת שקט דרך הבנה עמוקה, קשב, דיוק, תיקון הפנימיות, פיתוח החשיבה ההכרתית, יצירת איזון הרמוני, חיזוק ותיקון הבריאות, איזון וחיזוק הרוח, הכנסת שמחה לחיים, בניית הכרה מעמיקה של העיקר מול הטפל בחיים דרך תרגול והבנה של הדברים כמות שהם.

 

התאמה פרטנית למצבו ורמתו של המתרגל

מעבר לכול אלו, חוג טאי צ'י ירושלים טומן באמתחתו יתרון נוסף והוא שהתרגול ניתן ליישום בכל רמה ומצב בריאותי ובכל גיל, זאת בהתאמה פרטנית למצבו ורמתו של המתרגל. באמנות זו שזורים אספקטים רוחניים, רפואיים ולחימתיים, והיא באה לביטוי בסדרות של תנועות אטיות ועדינות, בהרמוניות זורמת ורציפה, תוך התמקדות בנשימות.

בתרגול משולבים גמישות ושיווי משקל, עבודה קוגניטיבית ומדיטציה, המסייעים להתפתחות רוחנית ולהעצמה פנימית. עם זאת, תרגול התנועות במיומנות ובמהירות, הופך את הטאי צ'י מאמנות רוחנית לאמנות לחימה לכול דבר, ושניתן לעשות בה שימוש להגנה עצמית. ניתן למנות כיום מגוון סגנונות שונים של טאי צ'י, כשהקו המאפיין את כול הסגנונות מתייחס לסגולות הבריאותיות, הריכוז הפנימי והשקט הנפשי שהתרגול מביא עימו.

מועדון "נפלאות"

המינהל הקהילתי גינות העיר מקיים מגוון חוגי טאי צ'י למבוגרים בירושלים, ובשיתופי פעולה עם כמה מרכזים ומועדונים שונים, בהם מועדון "נפלאות". במסגרת מועדון "נפלאות" מתקיים חוג טאי צ'י לנשים בהדרכתה של אילה גרייצר-זיסו, הנחשבת למדריכה מקצועית וותיקה ועוסקת בתחום מעל לשני עשורים.

החוג מתקיים בבית יהודית בירושלים (מרכז תרבות עמים ונוער) בימי ראשון בבקרים בין השעות

08:50 - 08:00 (בתקופת הקיץ נערכים התרגולים בחצר מוזיאון הטבע). כמו כן, ניתן להצטרף לחוגי טאי צ'י בשעות הערב, המתקיימים אף הם בבית יהודית ומועברים על ידי מיטב המדריכים. חוג טאי צ'י לגברים מועבר בימי ראשון ורביעי, בעוד שהחוג לנשים הוא בימי שני, כשכול החוגים הם בין השעות 21:30 - 20:00.

כולם מוזמנים!