חוג ג'ודו

בהנחיית "מרכז הג'ודו" של יואל ליבסטר ובהדרכת יוסי זכריה

חוג ג'ודו כאומנות לחימה יפנית וספורט אולימפי, המחנכת לערכים של כבוד סובלנות ומשמעת עצמית.

 גיל

 יום

 שעה

 מחיר לחודש

קישור לרישום

כיתות א'-ב'

שני 

 17:45- 17:00

180 ש"ח
לפעם בשבוע

לרישום

כיתות ג'-ד'-ה'
ומעלה
שני 18:00-19:00 180 ש"ח
לפעם בשבוע
לרישום

טרום חובה
+ חובה

חמישי 

17:00-17:45

180 ש"ח
לפעם בשבוע

לרישום

כיתות ג'-ד'
+ ה' ומעלה
שני וחמישי 19:00 -18:00  270 ש"ח
לפעמיים בשבוע
לרישום
נבחרת
באולם קול
שני וחמישי 19:00-20:30

270 ש"ח
לפעמיים בשבוע

לרישום
נבחרת שלישי 18:00-20:00 350 ש"ח
לשלוש פעמים בשבוע
לרישום

*בחודש נובמבר יגבו 80 ש"ח עבור מבחני חגורה,חולצה וחגורה.

חוג ג'ודו

מאז זכייתה ההיסטורית של יעל ארד במדליה אולימפית הפך הג'ודו לספורט פופולארי ובעל הילה יוקרתית, מאז עוד ג'ודוקאים/יות זכו בהישגים אולימפים ועולמיים וכתוצאה מכך הפך כל חוג ג'ודו לחוג מבוקש.
 
אבל יתרונותיו של הגו'דו אינם רק באפשרות להפוך לספורטאי אולימפי, והם רבים וחשובים. יוסי זכריה, מדריך חוגי הגו'דו לילדים במנהל הקהילתי גינות העיר ירושלים, מסביר על יתרונותיה החשובים של אמנות הג'ודו.

הדרך הרכה

הג'ודו הוא אמנם אמנות לחימה בעלת אופי ספורטיבי שהגיעה ממורשת הסמוראים היפנים, אך משמעות המילה ג'ודו ביפנית היא "הדרך הרכה". כאמנות לחימה, הג'ודו נועד להגנה עצמית ולא לתקיפה חלילה, כמו כל אמנויות הלחימה מהמזרח הרחוק, וכמו שאר אמנויות
 
הלחימה הוא מלמד איפוק, גמישות מחשבתית, משמעת עצמית ועוד, שנועדו להרחיק את המתרגל מאלימות ולעזור לו לפתור בעיות שונות בדרכים נעימות.

איך תורם חוג ג'ודו לילדים?

ניתן לרשום את הילדים לחוגי גו'דו כבר מגיל 4 (טרום חובה), והם מתאימים לבנים ולבנות גם יחד, אם כי, בדרך כלל, ניתן לראות בחוגי הג'ודו השונים יותר בנים מבנות.  בגילאים הצעירים מושם פחות דגש על הצד התחרותי והחוג מועבר בצורה משחקית, רכה ואיטית יותר.
 
התרומה של חוג ג'ודו לילדים היא גדולה, וכבר בגילאים הצעירים ניתן לראות שיפור במישור הנפשי והגופני גם יחד: בבטחון העצמי של הילדים, במשמעת העצמית שלהם, ביכולתם הגמישות המחשבתית, בשיווי המשקל, בכושר הגופני, בזריזות ובמהירותה תגובה שלהם, בקואורדינציה, בגמישות הגופית, בהתמצאות במרחב ועוד.

חוג ללא אלימות

אצל חלק מהאנשים, חוגי ג'ודו נתפסים כחוגים אלימים, אך ההיפך הוא הנכון. הגו'דו מחנך לסבלנות והקשבה, נימוס וכבוד.
 
הג'ודו עוסק בדרך הרכה לפתור את הדברים, כשמו. לא תשמעו בוגרי ג'ודו מקללים זה את זה, מרביצים, או מתנהגים בגסות כלפי מבוגרים מהם ובכלל, שכן הכבוד שהילדים לומדכים לרכוש כלפי המאמן ואחד כלפי השני, הוא אחד הערכים החשובים בויתר שילוו אותם כל החיים.

חוג ג'ודו להעצמה וחיזוק הביטחון העצמי

הג'ודו מחזק את הילדים, ואת המבוגרים העוסקים בו, גם פיזית וגם נפשית והשתתפות בחוג ג'ודו מלמדת את הילדים לעבוד בקבוצה, יחד. הג'ודו הוא פעילות ספורטיבית המפעילה את המוח והחשיבה, מחדדת את החושים, ומגדילה את טווח היכולת של כל ילד באופן אישי. אז כן, כנראה שעדיף חוג ג'ודו...