הרשמו לקבלת ניוזלטר

מאמרים » קהילה » אירועים למשפחות צעירות
 

שעת סיפור חורפית פברואר-מרץ 2018

 

שעת סיפור – בילוי אינטליגנטי לילדים אינטליגנטים

אין ילד שלא אוהב סיפור. תתחילו להקריא סיפור, ומיד יתקבצו סביבכם כל הילדים שנמצאים בסביבה ויאזינו בשקיקה. הצוות של מנהל קהילתי גינות העיר מספק לכם את כל המידע שאתם צריכים על שעת סיפור, ועל מקומות בהן היא מתקיימת בירושלים.

-שעת סיפור לילדים בניסן נתיב

מהי שעת סיפור

ילדים וסיפורים הולכים נהדר יחד. הסיפור מרתק ומצית את דמיונו של הילד, מעשיר את עולמו ומפתח את היכולות השכליות שלו. ילדים קטנטנים שעדיין לא יודעים לקרוא וילדים גדולים שעדיין נמצאים בראשית הקריאה, כל אלה אוהבים לשמוע סיפורים. מלבד האפשרות של הקראת סיפור לילדיכם ישנו מושג הנקרא שעת סיפור. זוהי שעה בה מקריאים סיפור לילדים באופן מרוכז, ובדרך כלל מתרחשת בספריה.

 

על החשיבות של הקראת ספרים לילדים

איך צורך במחקרים כדי לקבוע כי הקראת סיפורים וספרים לילדים בגיל הרך יגרמו לשיפור רמת הקריאה שלהם בהמשך חייהם. קריאת ספרים לילדים מעשירה את שפתם, מקנה להם ידע נרחב על העולם ומפתחת בהם רגישות מיוחדת. בנוסף, היא גם מפתחת בילד יכולות קשב וריכוז טובות יותר כבר מגיל צעיר.

 

שעת סיפור בירושלים

שעת סיפור מתקיימת במקומות שונים. אחת האפשרויות הבולטות היא שעת סיפור במנהל גינות העיר בירושלים. לעתים, מלבד הקראה פשוטה של סיפורים יכלול האירוע גם הצגה בליווי שחקנים שונים שיציגו את המתרחש בסיפור. סיפורים לדוגמה שמוקראים בשעות סיפור בירושלים הם 'אוזו ומוזו מכפר קקארוזו', 'הנסיך הקטנטן' ועוד.

בנוסף להקראה של ההורים

רבים תופסים את קריאת סיפורים לילדים כפעולה טבעית, אבל לא לכולם יש זמן וסבלנות לעשות זאת. שעת סיפור היא אפשרות להוסיף על הסיפורים שההורים מספרים לילדים. זו גם הזדמנות לאינטראקציה של הילדים עם ילדים אחרים שמגיעים כדי לשמוע סיפורים.