הרשמו לקבלת ניוזלטר

מאמרים » פילאטיס
 

אמנם אנחנו מדברים על פילטיס מזרון, אך באימון פילטיס הכלי החשוב ביותר הוא דווקא גופו של המתרגל. הצוות המקצועי מנהל קהילתי גינות העיר מספק לכם את כל המידע שאתם צריכים על פילאטיס ועל המקומות בהם תוכלו לתרגל אותו בכיף פילאטיס מזרון בירושליםובבטחה.

 

קצת על פילטיס

פילטיס היא שיטה לאימון גופני שמטרתה העיקרית שיפור היציבה של הגוף. בנוסף, היא משפרת את התפקוד היומיומי של הגוף ואת הבריאות הכללית. ממציא השיטה הוא ג'וזף פילטיס, וכמו שוודאי ניחשתם- היא קרויה על שמו. התרגול הבסיסי של פילטיס מבוסס על מזרון, ונקרא גם פילטיס מזרן. בנוסף אליו נוהגים לתרגל פילטיס גם עם עזרים שונים כמו כדור ועוד.

 

מינימום מאמץ מינימום שחיקה

פילטיס מביא את הגוף למצב בו יוכל המתאמן לבצע את המטלות היומיומיות במינימום מאמץ וללא שחיקה ופגיעה גופנית. האדם עושה פעולות רבות במהלך היום, פעולות אלה נעשות בצורה לא נכונה שעלולה לפגוע במפרקים והשרירים, ועל ידי אימון בפרקטיקה נכונה ניתן לשפר את המצבה הזה.

 

על מה פילטיס מזרון מתבסס?

אימון פילטיס מזרון מתבסס על סדרה של תרגילים המפעילים את השרירים המייצבים ומרגילים את הגוף להפעיל את השרירים הנכונים בכל תנועה. התרגילים מאפשרים גם טווחי תנועה גדולים יותר במפרקים, ולאורך עמוד השדרה.

 

התרגילים עצמם

כאמור, האימון מבוסס על תרגילים שונים. על התרגילים חוזרים מספר פעמים קטן, זאת כדי לאפשר ריכוז, וכדי להימנע מהתשת השריר. כל תרגיל ידרוש ייצוב של חלקים מסוימים, תוך תנועה מאוזנת של חלקים אחרים. תנועה הרמונית תדרוש משרירים רבים לשתף פעולה, ולא רק את השרירים שבדרך כלל פועלים.

 

אימון ביתי

כיוון שכל מה שנדרש לצורך אימון פילטיס הוא מזרון, ניתן לבצע אימונים בקלות רבה בבית. באימון ביתי אתם תלויים רק בעצמכם, ויכולים לעשות את האימון בכל שעה שתבחרו. אולם לא כולם מצליחים להתמיד עם האימונים כאשר הם תלויים רק בעצמם. בנוסף, הדרכה עשויה לעזור לבצע את התרגילים בצורה טובה יותר.

 

אימון הכולל הדרכה

מרכזי ספורט שונים מציעים חוגי פילאטיס מזרון. המשתתפים נדרשים בדרך כלל להביא רק מזרון, ולעתים גם מזרון כבר נמצא שם. האימון יכלול תרגול משותף של כלל המשתתפים בחוג עם מדריך מוסמך. 

 

החוג מתקיים בימי א(לנשים)' ו ג' (פתוח לכולם) באולם בית הספר חורב שברחוב קטמון 15 בי"ם. מתחילים ב 9 בערב. עלות המנוי כ 220 ש"ח או לרכוש כרטיסיה לעשרה אימונים.

 
ggggg - site/articles.php