הרשמו לקבלת ניוזלטר

טאי צ'י - המרכז הישראלי

תוכן עבור המרכז הישראלי לטאי צ'י ירושלים

המרכז לטאי צ'י בישראל

 


טאי צ'י
המרכז הישראלי לטאי צ'י

 

 

יום

שעה

מחיר

קישור לרישום

גברים

ראשון ורביעי

20:00

  לרישום

נשים

שני

20:00

   

נשים

 שני

 7:00

   

טאי צי בירושלים

טאי צ'י צ'ואן הוא שמה המלא של אמנות הלחימה הסינית הפופולרית המתורגלת הן לצורכי הגנה עצמית והן למטרות בריאותיות, הידועה בקיצור טאי צי. במהלך המאה ה-20 נפוצה אמנות הלחימה ברחבי העולם והפכה לתרגול מקובל בקרב מאות מיליוני בני אדם כשתוך כדי כך עבר הרוב המכריע של המורים ללמד את השיטה בעיקר למטרות בריאות וספורט, ופחות מיישמים האספקטים הלוחמניים של השיטה.

 

תרגול טאי צ'י

תרגול טאי צי משפר ומחזק את היציבה והגמישות, עוזר לעיצוב הגוף, מפתח שיווי משקל וזריזות, מחדד יכולת ריכוז ומעמיק את יכולת המיקוד השקט והשלווה פנימיים. בנוסף התרגול ממריץ את מחזור הדם בדומה לשיעור עיצוב וחיטוב, משפר את תפקוד האיברים הפנימיים, מחדד את התפקוד העצבי והמתח השרירי, מגמיש ומשחרר את המפרקים, מחזק את מערכת החיסון ומווסת בעיות לחץ דם. תרגול יומי מהווה כלי משוכלל לשמירה על הבריאות. מי שילמד גם את ההיבט הלחימתי של התרגול יקבל יכולות תנועה, מהירות וכוח וגם הבנה טקטית ותגובות במצבי איום.

 

עושר רוחני

טאי צ'י ידוע בהיותו מעין מדיטציה בתנועה, שכן הוא דורש את מיקוד וריכוז המחשבה בתנועה. אחת מהמטרות המרכזיות של האימון היא לפתוח את המרידיאנים ערוצי האנרגיה בגוף, ולעזור לצ'י לזרום בכל גופנו ולהזין אותו, על ידי איזון רמות היין והיאנג שעוזרים במניעת מחלות גוף ונפש. בתהליך המדיטציה בעת התרגול, כמו בשיטת ימימה, נפתח חלון לעבודה שכולה מכוונת פנימה לחיזוק הנפש, ליצירת שקט דרך הבנה עמוקה, קשב, דיוק, תיקון הפנימיות, פיתוח החשיבה ההכרתית, יצירת איזון הרמוני, חיזוק ותיקון הבריאות, איזון וחיזוק הרוח, הכנסת שמחה לחיים, בניית הכרה מעמיקה של העיקר מול הטפל בחיים דרך תרגול והבנה של הדברים כמות שהם.

 

המרכז הישראלי לטאי צ'י

המרכז הישראלי לטאי צ'י הוא בית הספר הגדול הוותיק בישראל ללימוד אמנויות לחימה רכות פנימיות. אשר בשנה הבאה יציין 30 שנה להיווסדו. שיעורי טאי צי במסגרת הפעילות של המנהל הקהילתי גינות העיר מעבירים ד"ר ראובן זריצקי, מומחה ברפואת משפחה בשירותי בריאות כללית, תלמיד של מאסטר ניר משנת 1991, בעל תעודת הסמכה של מכון וינגייט וכן טל הגואל.

כולם מוזמנים!

 

כתבות נוספות:

טאי צ'י לכל גיל

הסתיו בראי הרפואה הסינית

מעברי עונות והכאבים בגופנו

צ'י קונג לנשים

ggggg - site/content.php